20 marca 2017

Festiwal Filmowy – Niepokorni Niezłomni Wyklęci – 26-27 marzec 2017

VIII Festiwal Filmowy NNW – Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci to największy festiwal poświęcony polskiej historii najnowszej i Żołnierzom Wyklętym. Odbywa się w Poznaniu w dniach 26-27 marca 2017 r., Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38. Wstęp bezpłatny.

„Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 1939-1989″ czyli ci, których chciano wymazać z polskiej historii. Skrytobójczo mordowani, prześladowani, niszczeni. Jak mato o nich wiemy, jak mato uczą się o nich młodzi. Festiwal ten jest jedynym w Polsce festiwalem filmów historycznych. Jest to pierwszy festiwal, który prezentuje sylwetki i dziedzictwo oraz historię tych najbardziej Wyklętych, czyli żołnierzy, którzy nigdy nie zaakceptowali sowieckiej okupacji.Festiwal pokazuje rolę polskiego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem lat 1939-1989.

Festiwal, to nie tylko projekcje filmowe, ale także spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami, które pozwolą, zwłaszcza młodym uczestnikom, poznać prawdę o trudnych czasach PRL.

Twórcą festiwalu jest Arkadiusz Gołębiewski, twórca kilkunastu filmów dokumentalnych, współtwórca programu Warto Rozmawiać w TYP.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Załączniki