5 czerwca 2017

Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan

Dnia 1 czerwca br. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu przy ul. Solnej 12 odbyła się VI Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan zorganizowana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty panią Elżbietę Leszczyńską.

Uczestnicy Gali, dzieci i młodzież wielkopolskich szkół, zaprezentowali swoje umiejętności oraz zdolności artystyczne, takie jak: śpiew, taniec, recytacja. Na scenie pojawiły się zarówno zespoły jak i soliści, grupy teatralne oraz tancerze. Zaprezentowana została też muzyka instrumentalna. Goście mieli okazję posłuchać muzyki współczesnej a także klasycznej. Na scenie wystąpili nie tylko uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ale też przedszkolaki.

Gala to szczególne spotkanie młodych Wielkopolan, którzy dzielą się swoją pasją, kreatywnością i nieustającą radością twórczą. Wszyscy występujący uczniowie to laureaci wielu konkursów nie tylko na terenie Wielkopolski, ale też na arenie ogólnopolskiej.

Wśród gości byli również przedstawiciele delegacji z Brandenburgii, którzy podczas wizyty zapoznawali się z polskim systemem szkolnictwa.