4 lipca 2019

Akcja edukacyjna „Sieciaki na wakacjach”

W ramach programu Dziecko w Sieci Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę po raz kolejny organizuje akcję „Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości”.

„Sieciaki na wakacjach” to wakacyjna akcja edukacyjna skierowana do uczniów w wieku 6-11 lat, organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę od 2006 roku. Dotyczy bezpieczeństwa dzieci w sieci, w tym ochrony prywatności, dbania o swój wizerunek w internecie a także edukowania z zakresu zagrożeń związanych ze znajomościami w sieci oraz hejtu online.

Duża część działań proponowanych w czasie zajęć skoncentrowana jest wokół tematyki spędzania wolnego czasu. Chcemy skierować uwagę dzieci na takie aktywności, które mogą podejmować poza siecią. Jest to działanie profilaktyczne, które ma na celu zmniejszenie zjawiska nadużywania przez dzieci internetu i urządzeń mobilnych. Celem akcji jest edukacja w zakresie reagowania na zagrożenia w internecie oraz możliwości ich unikania. Akcja polega na zaproszeniu lokalnych inicjatorów (tj. organizatorów wypoczynków i wakacyjnych akcji typu „Lato w mieście” oraz szkół, przedszkoli, bibliotek, młodzieżowych domów kultury, ośrodków szkolno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych placówek) do organizacji sieciakowych zajeć edukacyjnych w oparciu o bezpłatnie udostępniane przez nas materiały pomocnicze. Mogą mieć one formę pikniku lub warsztatów, ich forma zależy od organizatora. Pakiety można zamawiać do 18 sierpnia br.

Szczegóły na stronie internetowej