Kategoria: Gdzie szukać pomocy?

1 lutego 2017

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży.

Wszyscy dzwoniący pod numer telefonu zaufania 800 12 12 12 nie ponoszą żadnych kosztów. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.

 

1 lutego 2017

Infolinia interwencyjno-informacyjna

W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:

  • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100, pomoc online dostępna na https://800100100.pl.

116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).

Bezpłatna pomoc telefoniczna i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli została utworzona w ramach Rządowego Programu “Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej.

1 lutego 2017

Serwis pokrzywdzeni.gov.pl

Strona internetowa, na której znajdują się informacje o prawach osób pokrzywdzonych przestępstwem,  Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, Informator dla pokrzywdzonego oraz baza danych o instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających ofiarom przestępstw wsparcia psychologicznego i informacji prawnej.

Umieszczane na stronie informacje przekazane są prostym, komunikatywnym językiem, zrozumiałym dla wszystkich, którzy nie mają prawniczego przygotowania.