8 września 2021

Oferta edukacyjna Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek w Wielkopolsce

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu przygotowała ofertę edukacyjną dla szkół na rok szkolny 2021/2022. Oferta obejmuje gmach główny, filie w całym mieście, a także muzea: Henryka Sienkiewicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego i mieszkanie Kazimiery Iłłakowiczówny.

Do skorzystania z przygotowanych propozycji Biblioteka Raczyńskich zaprasza zarówno poznaniaków, jak i szkoły, które przyjadą do Poznania na szkolne wycieczki, tym bardziej, że instytucja znalazła się na ministerialnej liście miejsc kultury, których odwiedzenie umożliwia dotację z Ministerstwa Edukacji dla wycieczek szkolnych.

Zachęcamy Państwa Dyrektorów oraz nauczycieli do zapoznania się z najnowszą ofertą edukacyjną Biblioteki Raczyńskich i oddziałów muzealnych. Znajdują się w niej m.in. szkolenia, zwiedzanie placówek, lekcje biblioteczne i muzealne, warsztaty, spotkania czytelnicze i literacko-plastyczne.

Oferta edukacyjna dla szkół jest dostępna na stronie internetowej Biblioteki Raczyńskich oraz jako załącznik do niniejszego pisma.

Z poważaniem
Wielkopolski Kurator Oświaty
Robert Gaweł