18 października 2021

„WF z AWF” – trwają zapisy na szkolenia

Zachęcamy nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej do udziału w szkoleniach organizowanych w ramach programu „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły”. Jego celem jest poprawa kondycji fizycznej uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Nauczycieli, którzy już ukończyli szkolenia, zapraszamy z kolei do udziału w II etapie programu, tzw. Sport Klubach. Program będzie miał swoją kontynuację w 2022 roku.

Szkolenia dla nauczycieli w ramach programu „WF z AWF”

Przypominamy, że siedem ośrodków Akademii Wychowania Fizycznego prowadzi nabór na szkolenia dla nauczycieli w ramach I etapu programu. Wciąż dostępne są wolne terminy. Natomiast nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, którzy wzięli udział w I etapie projektu oraz zdobyli certyfikat, mogą zgłosić się do Sport Klubów, czyli do II etapu programu „WF z AWF”.

Wszyscy nauczyciele, którzy ukończą prowadzone w tym roku szkolenia stacjonarne będą mogli się zgłaszać do prowadzenia zajęć w ramach przyszłorocznej edycji programu. Warunkiem jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkoleń.

Warto podkreślić, że w 2022 roku przewidujemy kontynuację programu, ale nie będą już realizowane szkolenia dla nauczycieli. Ważne jest zatem, aby nauczyciele zainteresowani prowadzeniem zajęć w ramach Sport Klubów wzięli udział w szkoleniach jeszcze w tym roku.

Zajęcia w ramach Sport Klubów są skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zapisy na szkolenia wciąż trwają i odbywają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie.

Źródło: MEiN