8 marca 2018

Konkurs „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”

1 marca 2018 roku wystartowała III edycja ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” na najlepsze praktyki szkół zawodowych mające na celu wzrost jakości kształcenia i pracy szkoły. Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy, a jego Współorganizatorami – Kuratorium Oświaty w Warszawie, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych.

Wielu z Państwa zapewne słyszało już o konkursie, a także wzięło w nim udział – w ramach dwóch poprzednich edycji Organizatorzy otrzymali blisko 200 przykładów działań realizowanych przez szkoły zawodowe z całej Polski. Ponad połowa z nich otrzymała dyplomy „Dobrej praktyki”, a blisko 30 finalistów zostało nagrodzonych statuetkami „Szkoły zawodowej najwyższej jakości”. Opisy nagrodzonych praktyk można przeczytać na stronie internetowej konkursu.

Jak twierdzą Organizatorzy, tak duże zainteresowanie konkursem, a przede wszystkim – wielka różnorodność i wysoki poziom zgłaszanych działań – motywują ich do kontynuacji Konkursu, który jest świetną okazją do zaprezentowania dokonań poszczególnych szkół zawodowych, upowszechniania dobrych praktyk w zapewnianiu jakości oraz promocji kształcenia zawodowego w ogóle.

Nabór zgłoszeń konkursowych trwa od 1 do 30 marca 2018 r.

Jak przesłać zgłoszenie na konkurs? W tym roku Organizatorzy zdecydowali się na małą innowację techniczną – elektroniczny Formularz Konkursowy. Zgłaszaną praktykę należy opisać w elektronicznym Formularzu Konkursowym zamieszczonym na stronie www.najlepszazawodowa.pl. Po wypełnieniu zgłoszenie jest przesyłane ze strony internetowej bezpośrednio do Organizatora Konkursu.

Lista finalistów konkursu zostanie umieszczona na stronie Organizatora do 25 maja  2018 r. Finaliści konkursu, czyli zdobywcy tytułu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”, oraz zdobywcy „Dobrych praktyk” zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 8 czerwca 2018 r. w Warszawie.

Regulamin konkursu, wzór formularza konkursowego oraz elektroniczny Formularz Konkursowy znajdują się na stronie internetowej konkursu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: konkurs@najlepszazawodowa.pl lub numerem telefonu: 224509865.

Załączniki