18 czerwca 2019

Życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół, Nauczyciele i Uczniowie
wielkopolskich szkół,
Przyjaciele polskiej Szkoły

po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od podręczników, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Gratuluję wam wiedzy i umiejętności, które zdobyliście w mijającym roku szkolnym.

Czas wakacji to okres wypoczynku, a także zbierania sił i energii na kolejny rok szkolny. Na ten czas życzę Wam udanej rekreacji. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Odpoczywajcie na pięknych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych nastrojach 1 września.

Szanowni Państwo Nauczyciele,

Mijający rok szkolny nie był rokiem łatwym. Wszyscy mamy w pamięci bolesne zawirowania w szkołach na przełomie kwietnia i maja. W związku z tym, składam przed kończącym się rokiem szkolnym 2018/2019 szczególnie serdeczne podziękowania tym nauczycielom, którzy do końca spełnili swój obowiązek i nie pozostawili swoich uczniów w godzinie ciężkiej próby. Wszystkim nauczycielom dziękuję za codzienny trud, twórczą pracę dydaktyczną i wychowawczą, za zaangażowanie i wytrwałość. Niech znakomite osiągnięcia waszych wychowanków będą nagrodą i zachętą dla Państwa do dalszego działania.

Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne wrażeń.

Wielkopolski Kurator Oświaty
Elżbieta Leszczyńska