20 grudnia 2019

Życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

C.K. Norwid

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice
Pracownicy Oświaty
wielkopolskich szkół i placówek

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi ten niezwykły, mogę powiedzieć – polski, jedyny w swoim rodzaju wieczór wigilijny.

Wigilia zawsze była i nadal jest dla Polaków świętem szczególnym, świętem wpisanym w tradycję narodową. W wigilijny wieczór Polacy zawsze wspominali czas miniony, osoby, które odeszły, swoich bliskich. Łamiąc się białym opłatkiem z nadzieją spoglądali w przyszłość.

Boże Narodzenie to czas dla Rodziny i Bliskich. Podziękujmy tym, którym tak wiele zawdzięczamy – Rodzicom, Dziadkom, Nauczycielom i Opiekunom.

Niech atmosfera miłości, której w szczególny sposób doświadczamy w tych dniach, otacza Państwa w każdym dniu Nowego 2020 Roku, pomaga stwarzać klimat szacunku dla każdej osoby ludzkiej oraz umacnia miłość, która ma moc przemieniać człowieka i świat.

Myśląc o osobach Bliskich, Znajomych, Współpracownikach i o całej Ojczyźnie zaśpiewajmy słowa kolędy „…Podnieś rękę Boże Dziecię, Błogosław Ojczyźnie miłej, W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą….”

Wielkopolski Kurator Oświaty
Elżbieta Leszczyńska