2 lipca 2020

Wyniki stopnia drugiego Wojewódzkiego Konkursu „Ptaków Śpiew” rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich

Szanowni Uczestnicy,

informujemy, że drugi stopień konkursu zakończył się powodzeniem 25 czerwca 2020 r.

Gratulujemy wszystkim osiągnięcia wspaniałych wyników w tym, trudnym, niekonwencjonalnym teście. Wasza wiedza i umiejętności, którymi wykazaliście się jest godna pochwały i wyróżnienia. Jesteśmy pewni, że nabyte umiejętności przydadzą się Wam nie raz w dalszym życiu.

W załączonym wykazie znajdują się wyniki drugiego stopnia – testu słuchowego, w którym zadaniem uczestników było wykonanie 30 różnorodnych poleceń w sumie za 70 pkt w czasie 50 minut.

Do stopnia trzeciego zakwalifikowali się uczestnicy, którzy osiągnęli wynik minimum 55 punktów. Udział w stopniu drugim konkursu jest już wielkim sukcesem i świadectwem niekwestionowanej wysokiej wiedzy i wielkich umiejętności, dlatego pragniemy docenić zaangażowanie uczestników.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczestnicy, którzy zdobyli największą liczbę punktów spośród wszystkich klas I, II i VIII szkoły podstawowej. Ich wynik nie pozwolił na zakwalifikowanie się dalej, ale jest imponujący i najlepszy w całym województwie wielkopolskim. Są to następujący uczniowie:

  • Kinga Handke, klasa 1 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim, uzyskała 52 pkt,
  • Paweł Tomankiewicz, klasa 2 Szkoły Podstawowej w Brdowie, uzyskał 43 pkt,
  • Katarzyna Adamska, klasa 8 Szkoły Podstawowej nr 70 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu, uzyskała 41 pkt.

Natomiast Zofia Chalak z klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach uzyskała aż 51 pkt w najkrótszym czasie – 21 minut, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania.

Srebrną odznakę otrzymają uczestnicy, którzy zdobyli od 47 do 54 pkt, a odznaka brązowa należy się tym, którzy uzyskali od 40 do 46 pkt. Dyplom uznania otrzymają uczestnicy, którzy zdobyli od 22 do 39 pkt. Uroczyste wręczenie nagród i odznak odbędzie się 1 października 2020 r.

Tych, którym nie udało się uzyskać wystarczającej liczby punktów gorąco zachęcamy do dalszego doskonalenia swoich umiejętności i wzięcia udziału w kolejnym konkursie za rok.

Trzeci stopnień konkursu planowany jest na dzień 1 października 2020 r. w Europejski Dzień Ptaków. Szczegółowe informacje na temat jego organizacji, ponad te wskazane w regulaminie, zostaną opublikowane na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu w późniejszym terminie.

Dodatkowych informacji udziela:
Wojewódzki Koordynator Konkursów
wizytator Rafał Renz
Wydział Rozwoju Edukacji
tel. 780 386 057, email konkursy@ko.poznan.pl

Załączniki

Wyniki konkursu
Data: 2020-07-02, rozmiar: 447 KB
Rozklad wyników
Data: 2020-07-02, rozmiar: 473 KB