16 września 2019

Warsztaty edukacyjne za 1 zł – Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej w związku z przystąpieniem do programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego serdecznie zaprasza zorganizowane grupy szkolne do udziału w „WARSZTATACH ZA 1 ZŁ”.

W ramach „WARSZTATÓW ZA 1 ZŁ” mogą Państwo skorzystać z oferty warsztatów edukacyjnych Muzeum Polaków Ratujących Żydów w atrakcyjnej cenie 1 zł za osobę. Inicjatywa obejmuje warsztaty realizowane w dniach 1 października, 5 listopada, 3 grudnia 2019 r. Do Państwa dyspozycji pozostają 4 tematy spośród stałej oferty dla uczniów powyżej 12. roku życia: Dzieje relacji polsko-żydowskich na przykładzie Podkarpacia, Zagłada Żydów podczas II wojny światowej, Postawy Polaków wobec społeczności żydowskiej w czasie okupacji niemieckiej, Kim byli „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”?.

Niezależnie, zapraszamy Państwa do korzystania z oferty warsztatów edukacyjnych przez cały rok. Zajęcia dostosowane są dla dzieci, młodzieży ale także dorosłych.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają REALIA HOLOKAUSTU W OKUPOWANEJ POLSCE – politykę niemieckiego okupanta, złożone relacje polsko-żydowskie, PRZYKŁADY POSTAW POLAKÓW i wreszcie SYLWETKI SPRAWIEDLIWYCH WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA – tych, którzy „poświęcając życie ratowali życie”.

Celem warsztatów jest zdobycie wiedzy na temat złożoności losów Polaków i Żydów w czasach niemieckiej okupacji, stanowiącej tło do rozważań na temat konkretnych postaw ludzkich w tych nieludzkich czasach. Zajęcia mają nie tylko wzbudzać zainteresowanie historią czasów II wojny światowej, ale też przyczyniać się do wzrostu świadomości historycznej, a przede wszystkim kształtować pozytywne postawy młodych.

Warsztaty prowadzone będą w formie konwersatorium z wykorzystaniem opracowań (m.in. fragmentów filmów) oraz materiałów źródłowych, w tym archiwalnych fotografii. Narracja i forma przekazu warsztatów dopasowana będzie do wieku uczestników.

Szczegółowe informacje o ofercie warsztatów edukacyjnych w załączniku.

więcej informacji na stronie internetowej.

Załączniki

Warsztaty za 1 zł MPRŻ
Data: 2019-09-16, rozmiar: 680 KB