1 października 2019

Architekci kształcą młodych

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się VII edycja programu edukacyjnego dla młodzieży w wieku od 12 do 18 lat pt: „Kształtowanie Przestrzeni”, przygotowanego przez Izbę Architektów RP.

Izba Architektów RP mając na uwadze, zauważalny już od dłuższego czasu spadek  wrażliwości estetycznej naszego społeczeństwa, powołała Zespół do spraw edukacji dzieci i młodzieży,  który w oparciu o irlandzki program edukacyjny autorstwa The Royal Institute of the Architects of Ireland, przygotował polską wersję pt. „Kształtowanie Przestrzeni”.

Uprzejmie prosimy, aby zainteresowane szkoły (Dyrektorzy/Nauczyciele) zgłaszały się do bieżącej edycji programu „Kształtowanie Przestrzeni” poprzez formularz dostępny na stronie IARP:

http://www.izbaarchitektow.pl/zgloszenie

Szczegółowe informacje dotyczące programu są dostępne w załączniku.

W razie dodatkowych pytań proszę o bezpośredni kontakt mailowy (a.kulinska@izbaarchitektow.pl) lub telefoniczny (+48 605 682 076) z Panią arch. Anną Kulińską, członkiem Krajowej Rady Izby Architektów RP, osobą odpowiedzialną za realizację tego programu edukacyjnego.

Kilka słów nt. programu  edukacyjnego IARP
Program edukacyjny IARP „Kształtowanie Przestrzeni”  ułożony został z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program ten został pilotażowo wdrożony w semestrze letnim 2012/2013 w 13 szkołach ponadpodstawowych (gimnazjach i liceach) na terenie całej Polski. W związku z pozytywnym jego przyjęciem i wpisaniem w podstawę programową nauczania w szkołach jest on kontynuowany. I edycja tego programu odbyła się w roku szkolnym 2013/2014.
Program został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Docelowo program  został  wprowadzony do gotowej oferty edukacyjnej szkół i jest zgodny z tzw. podstawą programową.

Załączniki

broszura
Data: 2019-10-01, rozmiar: 7 MB