8 listopada 2019

Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” – 25 listopada 2019

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów zaprasza na warsztaty pt. “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”, które odbędą się 25 listopada 2019 roku, w Markowej.

Warsztaty skierowane są do grona pedagogicznego pragnącego pogłębić swoją wiedzę na TEMAT II WOJNY ŚWIATOWEJ. Zagadnieniem przewodnim zajęć będzie POLSKA POMOC UDZIELONA PRZEŚLADOWANEJ SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ W CZASIE OKUPACJI.

Zajęcia podzielone będą na trzy części: II Rzeczpospolita – mozaika narodowa, kulturowa i religijna, Okupacja niemiecka – Zagłada, oraz Polacy wobec Zagłady. Każdy z bloków składa się z prelekcji i z pracy w grupach. Uczestnicy otrzymają zestawy, na które składać się będą pomoce źródłowe, takie jak: dokumenty, zdjęcia, relacje, a także przykładowe scenariusze lekcji.

Zajęcia poprowadzą  dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, Oddział IPN w Krakowie, oraz dr Roman Gieroń z Oddziałowego Biura Badań Historycznych, Oddział IPN w Krakowie.

Szczegółowe informacje o zapisach i ofercie warsztatów na stronie internetowej Muzeum