22 września 2021

Ruszyła rekrutacja do SkillsPoland 2021

Jesteś najlepszy w swoim fachu i chcesz przeżyć największą przygodę swojego życia?! Weź udział w eliminacjach do SkillsPoland 2021 i wygraj wyjazd do Szanghaju. Na zgłoszenia do poszczególnych konkurencji czekamy do 15 października br.

Finał eliminacji SkillsPoland 2021 odbędzie się 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie.

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. W ramach wydarzenia chcemy zorganizować m.in. targi szkół technicznych i branżowych, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty dla nauczycieli oraz oficjalną galę rozdania nagród.

Uruchomiona została rekrutacja dla poszczególnych konkurencji:

  1. Florystyka,
  2. Frezowanie CNC,
  3. Fryzjerstwo,
  4. Instalacje sanitarne i grzewcze,
  5. Instalacje elektryczne,
  6. Meblarstwo,
  7. Mechanika pojazdów rolniczych,
  8. Obsługa gości hotelowych,
  9. Stolarstwo.

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia:

https://worldskillspoland.org.pl/
https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/