8 czerwca 2017

Otwarcie sali sportowej w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni

Dnia 1 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali sportowej w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni. W uroczystości wzięli udział: Krzysztof Błaszczyk – wicekurator oświaty, Adam Wysocki – przedstawiciel Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu,  Tomasz Kałużny – Burmistrz Miasta i Gminy Września, Piotr Rejs – reprezentant Polski w piłce nożnej, piłkarz KKS Lech Poznań.

Dyrektor szkoły pani Halina Kotyk przybliżyła sylwetki sportowców – absolwentów szkoły – jednocześnie wyrażając nadzieję, że nowoczesna sala sportowa przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej i  kolejnych sukcesów sportowych.

W trakcie części artystycznej, sala sportowa zmieniła się w studio sprawozdawcze, z którego relacjonowano  sukcesy sportowe uczniów szkoły:  Gabrieli Góreckiej, Krystiana Haremzy, Martyny Guzowskiej i Filipa Wagnera. Specjalnym gościem był Marcin Iglewski – brązowego medalistę Mistrzostw Polski w Siatkowej Piłce Plażowej Mężczyzn i jednocześnie aabsolwent szkoły, który opowiedział o swojej pasji do sportu i karierze sportowca.