Kategoria: Programy stypendialne

8 marca 2018

CEMS Chance – projekt edukacyjny dla młodzieży

CEMS Chance to innowacyjny projekt skierowany do wszystkich uczniów klas III gimnazjum oraz I klas szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatywa ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. Uczestnicy, mający z różnych przyczyn utrudniony start w dorosłe życie, często nie są świadomi szans, jakie daje im los.

Dwa razy do roku (w maju i grudniu) odbywa się 4-dniowa konferencja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Cykl warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych przybliża Uczestnikom metody osobistego doskonalenia się, poznawania samego siebie, czy planowania własnej przyszłości. Diagnoza predyspozycji zawodowych, budowanie ścieżki kariery, klockonomia (warsztaty ekonomiczne) oraz doskonalenie umiejętności miękkich to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas poprzednich edycji CEMS Chance. Jako organizatorzy staramy się, aby projekt wzbogacił Uczestników nie tylko o dodatkową wiedzę, ale i niezapomniane wrażenia. Z tego względu nieodłączną jego częścią są wizyty w atrakcyjnych galeriach, muzeach, parkach naukowych oraz centrach rozrywki.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizatorem projektu są członkowie CEMS Club Warszawa – organizacji studenckiej działającej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Koordynatorem projektu jest Piotr Stawowy, tel. 795 068 258, e-mail: p.stawowy97@gmail.com.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

5 marca 2018

Program Akademia Liderów

Fundacja Świętego Mikołaja organizuje  czwartą edycję programu Akademia Liderów.

Akademia Liderów to program przeznaczony dla ambitnej młodzieży, która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje, chce inspirować innych do udziału w inicjatywach lokalnych. Do Akademii Liderów zgłosić się mogą osoby w wieku 16-20 lat, które mają wiele pomysłów, ale potrzebują wskazówek i wsparcia, by wdrożyć je w życie.

Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 15 maja. Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie internetowej.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej Szkole Letniej (30 lipca – 8 sierpnia 2018 r. w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance k. Serocka), gdzie uczestnicy poznają tajniki zarządzania projektami. W programie m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi.

W trakcie Szkoły Letniej młodzi ludzie dowiadują się, jak być liderem i koordynować grupą wolontariuszy oraz poznają tajniki profesjonalnego zarządzania zadaniami. Przygotowane podczas wakacyjnego kursu projekty zostaną zrealizowane jesienią i podsumowane na koniec roku podczas Szkoły Zimowej. Każdy uczestnik otrzyma również stypendium na kolejny rok szkolny oraz certyfikat ukończenia Akademii Liderów.

22 lutego 2017

Programy stypendialne dla młodzieży