Kategoria: Rok dla Niepodległej

16 stycznia 2018

Wystawa upamiętniająca przysięgę Wojsk Wielkopolskich

Wojewoda Wielkopolski i Wielkopolski Kurator Oświaty zapraszają na otwarcie wystawy upamiętniającej przysięgę Wojsk Wielkopolskich: Polsce, Ojczyźnie mojej i sprawie całego Narodu Polskiego – zawsze i wszędzie służyć będę.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi dnia 26 stycznia 2018 r. na Placu Wolności w Poznaniu o godz. 1100.

Wystawa upamiętnia  99. rocznicę złożenia przysięgi przez Wojsko Wielkopolskie i wpisuje się w cykl obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Wojewoda Wielkopolski i Wielkopolski Kurator Oświaty zachęcają nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.

Swoją obecnością podziękujmy tym, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza najwięcej – wolność.

Ekspozycja, która dostępna będzie dla wszystkich zwiedzających do 14 lutego, jest wynikiem współpracy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, Polskiej Spółki Gazownictwa PGNiG, Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz „Polski Zbrojnej”.

12 stycznia 2018

„Rok dla Niepodległej” – rok szkolny 2017/18

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Wszystkie szkoły i placówki oświatowe z województwa wielkopolskiego zachęcamy do świętowania tej wyjątkowej rocznicy oraz do przekazywania informacji na temat planowanych przedsięwzięć edukacyjnych.

Przedsięwzięcia można zgłaszać wyłącznie za pomocą formularza on-line. Informacje o najważniejszych planowanych inicjatywach będą publikowane na stronie internetowej Kuratorium.

12 stycznia 2018

Ogólnopolski Program „Niepodległa”

Program Wieloletni „Niepodległa” na lata 2017-2021 łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Koordynatorem Programu Wieloletniego „Niepodległa” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej niepodległa.