Kategoria: Rok dla Niepodległej

20 marca 2018

Konkurs „Pamiętamy” 100–lecie Powstania Wielkopolskiego

Organizator konkursu: Towarzystwo Pamięci Generał Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie
Koordynator konkursu: Aleksandra Ludwiczak

Konkurs obejmuje kategorie:

  1. Konkurs rysunkowy – dla uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych
  2. Konkurs fotograficzny  oraz konkurs literacki – dla uczniów Szkół Podstawowych od klasy 4 oraz dla uczniów  Gimnazjów i Szkół Średnich.

Prace należy wysyłać na adres Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie ul. Ogrodowa 1a, 62-080 Tarnowo Podgórne w terminie do 10 czerwca 2018 r.

Załączniki

Regulamin konkursu
Data: 2018-03-20, rozmiar: 18 KB
1 lutego 2018

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI w.”

Sejmik Województwa Wielkopolskiego organizuje w roku 2018 Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Projekt zorganizowany zostanie na zasadach obowiązujących w 2017 r.

Tematem przewodnim tegorocznego projektu jest hasło: Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI wieku.

Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego (uczniowie klas 1-2 liceów ogólnokształcących oraz 1-3 techników).

Sesja Młodzieży przewidziana jest na III dekadę kwietnia br.

Załączniki

12 stycznia 2018

„Rok dla Niepodległej” – rok szkolny 2017/18

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Wszystkie szkoły i placówki oświatowe z województwa wielkopolskiego zachęcamy do świętowania tej wyjątkowej rocznicy oraz do przekazywania informacji na temat planowanych przedsięwzięć edukacyjnych.

Przedsięwzięcia można zgłaszać wyłącznie za pomocą formularza on-line. Informacje o najważniejszych planowanych inicjatywach będą publikowane na stronie internetowej Kuratorium.

12 stycznia 2018

Ogólnopolski Program „Niepodległa”

Program Wieloletni „Niepodległa” na lata 2017-2021 łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

Koordynatorem Programu Wieloletniego „Niepodległa” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej niepodległa.