4 maja 2017

Kiermasz podręczników – narzędzie informatyczne Ośrodka Rozwoju Edukacji

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych

Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do skorzystania z narzędzia informatycznego „Kiermasz podręczników„, będącego jednym z elementów aplikacji „Podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami”.

Aplikacja dedykowana jest szkołom, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagający dostosowanych podręczników. Umożliwia ona odbiorcom swobodne korzystanie z dostępnych na platformie zbiorów.

Założeniem kiermaszu jest stworzenie przestrzeni dla szkół służącej wypożyczaniu, przekazywaniu lub pozyskiwaniu zaadaptowanych egzemplarzy podręczników (zgodnie z art. 22ak ust. 6 i 6a ustawy Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r.).

Szkoły, korzystając z aplikacji, mogą zamieszczać informacje o niewykorzystywanych wydrukowanych podręcznikach i umożliwiać korzystanie z nich uczniom innych placówek oświatowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami zamieszczonymi w aplikacji zamieszczonej pod linkiem http://adaptacje.ore.edu.pl.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Zespołem ds. Specjalnych Zasobów Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji – pani Joanna Różańska i Sylwia Herod, tel. (22) 570 83 03.