19 października 2018

Uroczystość wręczenia Nauczycielom nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dnia 18.10.2018 r. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się  w Zamku w Rydzynie.

W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 23 nauczycieli z wielkopolskich szkół i placówek. Natomiast w roku 2018 Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał 90 nagród nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Podczas uroczystości zaproszeni nauczyciele wysłuchali wykładu dr hab. Rafał Reczek – dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu „Ojcowie Niepodległości. Zapoznali się również z interesującą historią zamku  rydzyńskiego zaprezentowanej przez dyrektora zamku Zbigniewa Szukalskiego. Na zakończenie razem z Kapelą Zamku Rydzyńskiego i solistą – Sławomirem Krammem zaśpiewali patriotyczne pieśni i wysłuchali koncertu. Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „Polskie Eton – szkoła charakterów” oraz zwiedzanie niektórych zamkowych komnat.

Załączniki