12 lutego 2018

Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie wielkopolskim

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży,
Rodzice i Opiekunowie,
Uczniowie i Wychowankowie w województwie wielkopolskim

Rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji życzę wszystkim  sprzyjającej aury oraz radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Niech ten czas dostarczy niezapomnianych wrażeń, wielu ciekawych przeżyć i pozwoli w pełni skorzystać z uroków zimy. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach.

Jednak odpoczywając, pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie swoim i innych osób.

W związku z tym proszę wszystkich Państwa o dołożenie wszelkich starań i wysiłku aby zapewnić uczestnikom zimowego wypoczynku właściwej opieki oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenach i w obiektach, w których będzie organizowany wypoczynek.

Zachęcam Państwa do sprawdzania wiarygodności organizatorów wypoczynku Waszych dzieci.

  1. Wykaz zarejestrowanych form wypoczynku mona znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:wypoczynek.men.gov.pl
  2. Na stronie internetowej Policji publikowany jest wykaz stałych punktów kontroli autokarów na terenie całego kraju w celu zapewnienia bezpiecznych warunków wyjazdów dzieci i młodzieży na wypoczynek w 2018 r.

www.policja.pl/download/1/266769/punktykontroli.pdf.

  1. Funkcjonuje e-usługa pn. „Bezpieczny Autobus”, która umożliwia szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisubezpiecznyautobus.gov.pl.
  2. W czasie ferii działa również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Warto aby wszystkie dzieci w sytuacji, w której będą potrzebowały pomocy czy wsparcia pamiętały oraz korzystały z telefonu 800 12 12 12.
  3. Na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu znajdują się istotne informacje dotyczące organizacji wypoczynku zimowego:

http://ko.poznan.pl/wypoczynek_turystyka/wypoczynek_aktualnosci/2018/02/uwaga-rodzice/.