8 maja 2024

Życzenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dla maturzystów

Drodzy Maturzyści,

w tym wyjątkowym okresie, kiedy stajecie przed jednym z najważniejszych wyzwań w Waszym życiu, pragnę przekazać Wam serdeczne życzenia powodzenia. Niech ten egzamin będzie nie tylko sprawdzianem Waszej wiedzy, ale również – a może przede wszystkim – otwarciem drzwi do Waszego dalszego rozwoju.

Chciałbym także wyrazić wdzięczność dla dyrektorów szkół, nauczycieli i całego personelu edukacyjnego. Wasze zaangażowanie, poświęcenie i nieustające wsparcie są fundamentem, na którym młodzi ludzie budują swoją przyszłość. Dziękuję za niezliczone godziny poświęcone na przekazywanie wiedzy, motywowanie i inspirowanie młodego człowieka do osiągania jak najlepszych wyników i poszerzania horyzontów.

Rodzicom i opiekunom chcę podziękować za to, że są codziennym i nieocenionym źródłem wsparcia dla swoich dzieci. Dziękuję za cierpliwość, zrozumienie i miłość, które towarzyszą młodym ludziom na każdym kroku ich życiowych ścieżek, również tych edukacyjnych.

Drodzy Maturzyści,

Życzę Wam, aby ten egzamin był początkiem wspaniałej przygody z wiedzą, która otworzy przed Wami drzwi do realizacji marzeń i aspiracji. Pamiętajcie, że matura to nie koniec, ale to dopiero początek nowego rozdziału w Waszym życiu.

Łączę wyrazy szacunku i wsparcia,
Wielkopolski Kurator Oświaty
dr Igor Bykowski