Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w ramach współpracy, bierze udział w Letniej Akademii Dyrektora organizowanej przez z Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Wydarzenie stanowi przestrzeń do rozmowy o wyzwaniach współczesnej edukacji, wymiany doświadczeń oraz poszukiwania skutecznych rozwiązań wspierających dyrektorów szkół i przedszkoli.
W programie Akademii znalazły się m.in. wystąpienia ekspertów i praktyków:
- „Kto dba o tych, którzy dbają o bezpieczeństwo uczniów? O wypaleniu zawodowym w edukacji” – Witold Nowak, zastępca Prezydenta Miasta Konin
- „Nie chodzi o rację, chodzi o relację – jak roszczeniowego rodzica uczynić sprzymierzeńca przedszkola/szkoły” – Karina Rzepecka, dyrektorka Zespołu Szkół w Krośnie
- „Dokumentacja w szkole – co być może, a co być musi” – Anita Plumińska-Mieloch, dyrektorka Wydziału Nauczycieli i Szkół Kuratorium Oświaty w Poznaniu
- „Wsparcie więziotwórczej, społecznej i włączającej funkcji szkoły/przedszkola w ramach zadań realizowanych przez dyrektorów i dyrektorki szkół/przedszkoli” – Marta Kobza i Małgorzata Dadura, ekspertki Instytutu Badań Edukacyjnych
- „Ekspozycja dzieci na zagrażające treści online a uważność dorosłych” – Natalia Jurkiewicz, podporucznik rezerwy kontrwywiadu wojskowego, psycholożka
- „Szkoła jutra dostępna dla każdego – projekt włącz_POPOJUTRZE! i nowości w edukacji włączającej” – Beata Stelmaszyńska (Grupa SENSE – dotacje i szkolenia / innowacje) oraz Ksenia Herbst-Buchwald (ODN w Poznaniu)
Udział w Akademii z pewnością wpłynie na wspólne budowanie przestrzeni dialogu, rozwoju i wsparcia dla kadry kierowniczej wielkopolskich szkół i placówek.
Informacje na temat Letniej Akademii Dyrektorów znajdują się na stronie internetowej ODN w Poznaniu.


