9 marca 2023

Zgłoś i‍ zorganizuj lokalną inicjatywę – Dzień Bezpiecznego Internetu

Zachęcamy szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i‍ osoby prywatne do aktywnego włączania się w DBI 2023 do końca marca 2023 r. i‍ zgłaszania planowanych inicjatyw na stronie dbi.pl/zglosinicjatywe.

Pomysłów na lokalne obchody DBI może być wiele, m.in. lekcje, gry i‍ zabawy edukacyjne, konkursy czy happeningi. Organizatorzy inicjatyw DBI 2023 będą mogli wziąć udział w‍ konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2023 – do wygrania są atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji.

Skorzystaj z‍ oferty lekcji online, webinarów, a‍ także pakietów edukacyjnych

Zachęcamy organizatorów obchodów DBI w szkołach do skorzystania z szerokiej gamy lekcji online. Lekcje organizowane są niemal codziennie od 8 lutego do końca marca. Dostępne są bezpłatnie po wcześniejszej rejestracji na stronie dbi.pl/lekcjeonline.

Dla nauczycieli i innych specjalistów, którzy planują aktywny udział w DBI 2023 organizatorzy przygotowali także szeroką ofertę bezpłatnych webinarów, podczas których można zapoznać się z ciekawymi propozycjami edukacyjnymi i innymi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży online. Aby wziąć w nich udział należy zapisać się na webinar na stronie dbi.pl/webinary

 

***

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z‍ inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i‍ propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i‍ nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i‍ wychowawców z‍ problematyką bezpieczeństwa online, a‍ także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w‍ ponad 150 państwach.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i‍ Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.