9 kwietnia 2021

WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

MEiN rusza z programem „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. W marcu przedstawiliśmy szczegóły programu, w kwietniu rozpoczynamy jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli. Krok po kroku, razem ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, pomożemy uczniom wrócić do sprawności fizycznej. Dnia 8 kwietnia rozpoczyna się rejestracja na szkolenia.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Od dziś, 8 kwietnia każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.

Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w 1 szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.

W jaki sposób nauczyciel może zgłosić się na szkolenie?

Na szkolenie będzie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl.

Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej AWF. Akademia prześle nauczycielowi potwierdzenie zgłoszenia na szkolenie. Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.

Przypominamy, że każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie:

•          AWF Warszawa – mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie;
•          filia AWF Warszawa w Białej Podlaskiej – lubelskie oraz podlaskie;
•          AWFiS w Gdańsku – zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie;
•          AWF Katowice – śląskie i łódzkie;
•          AWF Wrocław – dolnośląskie i opolskie;
•          AWF Kraków – podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie;
•          AWF Poznań – wielkopolskie oraz lubuskie.

Kiedy rozpoczną się szkolenia nauczycieli?

Konkretny termin rozpoczęcia szkoleń będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej. Zakładamy, że zajęcia dla nauczycieli rozpoczną się jeszcze w kwietniu. Szczegółowy harmonogram szkoleń przekaże nauczycielom właściwa AWF. Terminy zostaną również opublikowane na stronie www.wfzawf.pl

Co dalej?

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób. Pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tys. godzin zajęć.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Programu „WF z AWF”

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.wfzawf.pl. To na niej znajduje się formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla nauczycieli. Oprócz tego to również baza wiedzy. Szczegółowe opisy szkolenia z podziałem na etapy edukacyjne, a także dane kontaktowe do ośrodków szkoleniowych.

Dodatkowe pytania – zachęcamy do kontaktu z AWF

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z poszczególnymi ośrodkami szkoleniowymi wskazanymi na stronie www.wfzawf.pl.

Szczegółowe dane kontaktowe:

AWF Poznań

poznan@wfzawf.pl
ul. Królowej Jadwigi 27/39, Poznań
https://www.awf.poznan.pl
telefony kontaktowe (w godz. 10:00 – 15:00)
tel. 797 274 188 – kierownik biura
tel. 797 274 114 – sekretariat Poznań

Więcej informacji o inauguracji programu

Żródło: MEiN

Koordynator:
Karolina Adamska, starszy wizytator Wydziału Rozwoju Edukacji – tel. 780 386 020

Załączniki

Komunikat_WF_z_AWF
Data: 2021-04-30, rozmiar: 17 KB