13 stycznia 2023

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – turniej PZPN

Ministerstwo Edukacji i nauki zachęca uczniów szkół podstawowych do udziału w XXIII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz promowanie wartości związanych ze sportem i ideą walki fair-play. Turniej jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Założenia przedsięwzięciu

Inicjatywa „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest skierowana do dziewczynek i chłopców, którzy będą rywalizowali w kategoriach do lat 8, 10 i 12. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie przedsięwzięcia. Zapisy trwają do końca stycznia 2023 r. 

Założenia turnieju korespondują ze wspólnym przedsięwzięciem MEiN i PZPN „Poznaj Polskę na sportowo”. Program, w którym wzięło udział blisko 20 tys. uczniów. Jego celem było upowszechnianie wśród uczniów uniwersalnych wartości sportu i olimpizmu, przybliżanie historii sportu oraz promowanie zdrowego stylu życia. Ważnym aspektem inicjatywy było także kształtowanie lokalnego patriotyzmu i przywiązania do swojej małej ojczyzny.

Dodatkowe informacje

Zachęcamy również do wypełnienia ankiety dotyczącej udziału w przedsięwzięciu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z PZPN (tel. 732 122 222, e-mail: turniej@pzpn.pl).

Źródło: MEiN