5 września 2018

Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Uprzejmie informujemy, że 31 sierpnia br. do kin wchodzi film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Honorowy patronat nad uroczystą premierą objęła Minister Edukacji Narodowej.

Film upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz promuje postawy patriotyczne. Przybliżając sylwetki i ponadprzeciętne umiejętności pilotów Dywizjonu 303, zachęca również do sięgnięcia po powieść Arkadego Fiedlera, na podstawie której powstał scenariusz dzieła w reżyserii Denisa Delicia.

Dystrybutor filmu we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej przygotował bezpłatne materiały edukacyjne na temat tej elitarnej jednostki oraz II wojny światowej, które są dostępne na stronie internetowej.

Scenariusze lekcji przygotowane w oparciu o film i książkę oraz materiały na tablice mulitimedialne mogą stanowić wsparcie dla nauczycieli w przygotowaniu i przeprowadzeniu w zajęć, w atrakcyjny dla uczniów sposób. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” może być z powodzeniem wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych, a dołączone do niego materiały edukacyjne będą stanowiły urozmaicenie i wzbogacenie szkolnej dydaktyki.