8 kwietnia 2022

„Poznaj Polskę na sportowo” – przedsięwzięcie MEiN i PZPN

Jeszcze przed wakacjami przekażemy 10 mln zł na wyjazdy sportowe dla uczniów trenujących piłkę nożną w klubach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. To kolejna odsłona pilotażowego przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Poznaj Polskę” to już nie tylko wyjazdy edukacyjne uczniów, poznawanie Polski i jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Idziemy dalej. Razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej opracowaliśmy kolejny moduł przedsięwzięcia.

Wszyscy wiemy, że w Polsce najpopularniejszą i najchętniej uprawianą dyscypliną sportową jest piłka nożna. Dlatego warto ten sport promować, szczególnie wśród najmłodszych uczniów. Przyłączamy się do tego. Chcemy, by uczniowie poznali uniwersalne wartości sportu i olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej. Zależy nam również na tym, aby pokazywać, że sport to zdrowie.

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.

W ramach przedsięwzięcia Polski Związek Piłki Nożnej zorganizuje również quiz wiedzy dotyczący piłki nożnej oraz przygotuje materiały edukacyjne. W konkursie będą mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, niezależnie od tego, czy trenują piłkę nożną w klubach, czy są po prostu kibicami. Nagrodą będzie uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę na sportowo” będzie realizował na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki Polski Związek Piłki Nożnej. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach do udziału w przedsięwzięciu oraz zasady quizu dla uczniów zostaną ogłoszone w drugiej połowie kwietnia.

Źródło: MEiN