17 czerwca 2022

Konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza do udziału w VI edycji Konkursów:

  • Wielkopolska Szkoła Roku oraz
  • Wielkopolski Nauczyciel Roku

Celem konkursów jest przede wszystkim uhonorowanie nauczycieli oraz szkół, które odznaczają się wysoką jakością nauczania, innowacyjnością, współpracą ze środowiskiem lokalnym oraz kształtowaniem wśród uczniów postaw obywatelskich. Konkurs o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku wyróżnia wielkopolskie przedszkola oraz szkoły kształtujące wśród uczniów poczucie własnej tożsamości regionalnej, narodowej i europejskiej z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Natomiast, konkurs o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku ma na celu między innymi uhonorowanie nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, wpływu na otoczenie, w którym żyją oraz pielęgnujących patriotyzm regionalny.

Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych upływa: 15 września 2022 r.

Rozstrzygnięcie: 21 października 2022 r. podczas uroczystej Gali podsumowującej

Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki.

Szczegółowe informacje o konkursach znajdą się na stronie https://www.umww.pl/wielkopolska-szkola-roku-oraz-wielkopolski-nauczyciel-roku