21 listopada 2022

„Szkoła do hymnu” 2022 – podsumowanie

W tym roku już po raz piąty zaprosiliśmy szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz szkoły polonijne z całego świata do wspólnego śpiewania hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11. Cieszymy się, że w obchody Narodowego Święta Niepodległości włączyło się tak wiele społeczności szkolnych, wyrażając w ten sposób swój patriotyzm i przywiązanie do symboli narodowych. Dziękujemy, że byliście z nami w tej wyjątkowej chwili. Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi relacjami ze śpiewania hymnu narodowego, które w mediach społecznościowych były udostępniane z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

Podsumowanie akcji

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 hymn narodowy wybrzmiał w blisko 20,5 tys. (20 434) szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Do tegorocznej akcji przystąpiło ponad 4 mln uczniów (4 152 960) i blisko 400 tys. nauczycieli (396 495).

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych społeczności szkolnych, które z ogromnym zaangażowaniem włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoły polonijne

Po raz kolejny do akcji przystąpiły także szkoły polonijne z całego świata. W tym roku było ich blisko o 100 więcej niż w ubiegłym (262). Łącznie otrzymaliśmy 359 zgłoszeń, w tym 231 ze szkół społecznych, 46 ze szkół przy placówkach dyplomatycznych i 82 ze szkół w systemie oświaty kraju zamieszkania.

„Szkoła do hymnu” w mediach społecznościowych

Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe zamieszczały na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych relacje ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami i nagraniami z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu. Poniżej przedstawiamy wybrane relacje.

Źródło: MEiN