6 marca 2023

I edycja Predator Games – wystartowały największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca szkoły do udziału w turnieju Predator Games. To największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. Pula nagród w turnieju wyniesie ponad 3,2 mln zł, a udział w nim wezmą 1024 szkoły, które jako pierwsze dokonają rejestracji swoich zespołów. Zapisy trwają do 27 marca.

Informacje o turnieju

Predator Games to nie tylko rozwój kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale – co równie istotne – okazja do konsekwentnego budowania pomostu między nastolatkami, rodzicami i szkołą. Partnerami rozgrywek są: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Założenia projektu

Zachęcamy szkoły do stworzenia własnej reprezentacji składającej się z 16 uczniów, która zagra w 4 gry. Każda z nich to osobny zespół:

  • Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy),
  • League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy),
  • Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy),
  • Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).

Aby zgłosić szkołę do udziału w Międzyszkolnych Rozgrywkach Esportowych, należy wypełnić formularz dostępny na stronie turnieju. Zapisy potrwają do 27 marca 2023 r. Minimalny wiek gracza to 13 lat.

Rozgrywki rozpoczną się 27 marca 2023 roku. Udział w nich wezmą 1024 szkoły. Eliminacje realizowane będą w formule online. Wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023, odbędzie się w formule stacjonarnej w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Każda z reprezentacji – poprawnie zarejestrowana i uczestnicząca co najmniej w jednym meczu – otrzyma pakiet powitalny w postaci plecaków Predator. Najlepsi gracze i 3 reprezentacje, które zajmą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają cenne nagrody ufundowane przez partnerów rozgrywek. Wartość nagród w całej akcji to ponad 3 200 000 zł.

Więcej informacji

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: kontakt@predatorgames.pl.

Źródło: MEiN