13 kwietnia 2022

Fizyka dla nieletnich – materiały edukacyjne dla nauczycieli fizyki

„Fizyka dla nieletnich – doświadczenia” (www.underage.pro) – pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, to materiały przeznaczone dla nauczycieli fizyki, przedmiotów zawodowych oraz dla uczniów fizyki z klas 7-8 szkół podstawowych, młodzieży z klas 1-4 liceów oraz 1-5 techników, a także ze szkół zawodowych.

Dostępne są już filmy pokazujące 100 doświadczeń z całego zakresu nauczania fizyki, które w kolejnych miesiącach będą uzupełniane o kolejne „paczki” eksperymentów, bezpłatnie online oraz do ściągnięcia na stronie www.underage.pro/fizyka/doswiadczenia

Doświadczenia celowo pozbawione są komentarza, by pozostawić nauczycielom pole do wytłumaczenia ich na lekcjach. Rozszerzeniem jest cykl dla uczniów. Cotygodniowe odcinki – premiera w każdą środę o 19.15 – z dystansem i humorem wyjaśniają nawet najtrudniejsze zagadnienia – www.underage.pro/fizyka/odcinki

Materiał obejmuje już kinematykę, dynamikę, bryłę sztywną, statykę, drgania i fale, elektrostatykę oraz prąd stały. Wkrótce kolejne eksperymenty także z działów: prąd przemienny, magnetyzm, hydrostatyka, termodynamika, optyka oraz fizyka jądrowa.

Więcej informacji na stronie i w mediach społecznościowych:

Prowadzącymi i realizującymi doświadczenia są Ignacy Rejmak i Przemysław Rojewski, nauczyciele z wieloletnim stażem. Ignacy Rejmak jest również bohaterem nagradzanego w Wielkiej Brytanii, USA i Indiach filmu dokumentalnego „Nieletni inżynierowie” (www.underage.pro/Inzynierowie).

Przemysław Rojewski to specjalista od doświadczeń. Strony merytorycznej na planie i poza nim dogląda dr inż. Grzegorz Łukasik.

Partnerem projektu jest Fundacja PGE.

Załączniki

Fizyka dla nieletnich
Data: 2022-04-13, rozmiar: 443 KB