Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Minister Edukacji Barbara Nowacka przyznała Medale Komisji Edukacji Narodowej osobom szczególnie zasłużonym dla polskiej oświaty na poziomie samorządowym.
W czwartek 11 czerwca 2026 r. o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość wręczenia medali KEN przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dra Igora Bykowskiego. Wręczenie odbędzie się w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań.
Uhonorowani zostali ci, którzy na co dzień współtworzą fundament systemu edukacji, dbając o warunki funkcjonowania szkół, ich infrastrukturę, bezpieczeństwo oraz przestrzeń sprzyjającą rozwojowi uczniów i pracy nauczycieli. Wśród nich znaleźli się:
– Stefan Dziamara, Burmistrz Miasta i Gminy Rychwał;
– Robert Marcinkowski, Starosta Gostyński;
– Kamila Szejner, Wójt Gminy Chodzież;
– Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz;
– Paweł Orzeł, Burmistrz Gminy Sieraków;
– Konrad Malicki, Burmistrz Gminy Czempiń;
– Tomasz Pawlak, Wójt Gminy Gołuchów;
– Zofia Kotecka, Starosta Obornicki;
– Przemysław Foligowski, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania;
– Jacek Szczap, Burmistrz Miasta Słupca;
– Mariusz Witczuk, Radny Powiatu Chodzieskiego.
Serdecznie gratulujemy!


