3 czerwca 2026

Zaproszenie na uroczystość wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Minister Edukacji Barbara Nowacka przyznała Medale Komisji Edukacji Narodowej osobom szczególnie zasłużonym dla polskiej oświaty na poziomie samorządowym.

W czwartek 11 czerwca 2026 r. o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość wręczenia medali KEN przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dra Igora Bykowskiego. Wręczenie odbędzie się w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań.

Uhonorowani zostali ci, którzy na co dzień współtworzą fundament systemu edukacji, dbając o warunki funkcjonowania szkół, ich infrastrukturę, bezpieczeństwo oraz przestrzeń sprzyjającą rozwojowi uczniów i pracy nauczycieli. Wśród nich znaleźli się:

– Stefan Dziamara, Burmistrz Miasta i Gminy Rychwał;

– Robert Marcinkowski, Starosta Gostyński;

– Kamila Szejner, Wójt Gminy Chodzież;

– Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz;

– Paweł Orzeł, Burmistrz Gminy Sieraków;

– Konrad Malicki, Burmistrz Gminy Czempiń;

– Tomasz Pawlak, Wójt Gminy Gołuchów;

– Zofia Kotecka, Starosta Obornicki;

– Przemysław Foligowski, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania;

– Jacek Szczap, Burmistrz Miasta Słupca;

– Mariusz Witczuk, Radny Powiatu Chodzieskiego.

Serdecznie gratulujemy!