31 maja 2022

Lista finalistów Konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” – stopień wojewódzki

Z przyjemnością oraz satysfakcją ogłaszamy wyniki Konkursu Genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, zorganizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe.

W województwie wielkopolskim zgłoszono do Konkursu 22 prace. Wybór laureatów nie był łatwy, ponieważ zdecydowana większość opracowanych drzew genealogicznych wraz z opisami historii rodzinnych, była przygotowana niezwykle interesująco i profesjonalnie.

Jednakże ostatecznie Komisja Wojewódzka Konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” wybrała następujących finalistów (kolejność alfabetyczna):

  1. Jan Dawidowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie
  2. Martyna Samol ze Szkoły Podstawowej w Chojnie
  3. Julia Trzosek ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy

Na wyróżnienie zasługują również:

  • Zofia Hankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Chojnie
  • Tomasz Dybowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pakosławiu

za wnikliwe zbadanie historii własnej rodziny, poszukiwania genealogiczne oraz zainteresowanie swoich kolegów i koleżanek z klasy przeprowadzoną lekcją rodzinną

oraz

  • Adam Kujawa ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy za kreatywność i umiejętności cyfrowe – jako jedyny pokolorował czarno-białe zdjęcia, co z pewnością przywołało wiele rodzinnych wspomnień.

Pragniemy podziękować za trud włożonej pracy oraz pogratulować zdolności genealogicznych wszystkim Uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w Konkursie. Nauczycielom oraz Rodzinie bardzo dziękujemy za nieocenioną pomoc oraz wsparcie młodych genealogów.

Finalistom zaś jeszcze raz bardzo gratulujemy oraz życzymy sukcesów w Konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” na szczeblu ogólnopolskim.