3 listopada 2022

Międzynarodowe konkursy dla uczniów z historii, geografii oraz przyrody

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych
województwa wielkopolskiego,

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych będą mogli wziąć udział w międzynarodowych konkursach IAC Polska z historii, geografii oraz przyrody.

Konkursy IAC Polska są częścią International Academic Competitions, międzynarodowej grupy konkursów dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych organizowanych w ponad 42 krajach na świecie. Misją IAC jest uhonorowanie wybitnych akademickich zdolności poprzez oferowanie innowacyjnych, inspirujących, sprawiedliwych i istotnych możliwości do współzawodnictwa dla uczniów na całym świecie. Konkursy wiedzy akademickiej odgrywają wyjątkową rolę w edukacji uczniów, ponieważ motywują ich do odkrywania nowych obszarów nauki, jednocześnie nagradzając ich za wiedzę zdobytą na lekcjach w szkole.

Takie konkursy mają pomóc uczniom zbudować pewność siebie, zawiązać nowe przyjaźnie, ćwiczyć krótkotrwałą pamięć, pomóc uczniom w rekrutacji na uczelnie, a przede wszystkim, wzbudzić pasję do rozwijania się i uczenia na całe życie. IAC pragnie oferować wszystkim uczniom możliwość uczestniczenia w ciekawych konkursach wynagradzających ich zaangażowanie w rozwój naukowy.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z formułą konkursów na stronie IAC Polska oraz zainspirowania nauczycieli oraz uczniów Państwa szkoły do udziału.

Wielkopolski Kurator Oświaty
Robert Gaweł