17 grudnia 2020

Ogólnopolski Przegląd Hymnów Szkolnych opiewających Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 podjęli inicjatywę zorganizowania i przeprowadzenia Ogólnopolskiego Przeglądu Hymnów Szkolnych opiewających Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 i jego bohaterów.

Jest to wyjątkowa okazja dla szkół do zaprezentowania swojego hymnu w uroczystym i z pełnymi honorami wykonaniu. Jest to najważniejsza po Hymnie Państwowym pieśń społeczności szkolnej.

Celem przeglądu jest nie tylko połączenie wszystkich szkół kultywujących bardzo ważne dla Polski wydarzenie i bohaterów z nim związanych, ale również zachęcenie tych, które jeszcze poszukują godnych patronów.

W pierwszym etapie przeglądu uczestniczące szkoły udostępnią na naszej platformie moodle linki do opublikowanej prezentacji artystycznej hymnu wykonanej przez społeczność szkolną (minimum 20 uczniów). W dalszym przebiegu najlepsze wykonania wezmą udział w uroczystym koncercie. Organizatorzy przewidują także opracowanie publikacji, która utrwali całe wydarzenie i wszystkich biorących w nim udział.

Formularz zgłoszeniowy – dostępny do 16 lutego 2021 r.

Gorąco zachęcamy do udziału wszystkie szkoły z kraju, jak i szkoły polskie za granicą.

Ku chwale bohaterów Powstania Wielkopolskiego!

Załączniki