8 grudnia 2021

II Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski – sprawdź co było w poprzedniej edycji!

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie
szkół podstawowych, ponadpodstawowych, muzycznych, artystycznych
oraz polskich szkół za granicą
 
Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie ogłosili 18 listopada 2021 r. II Ogólnopolski Konkurs „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

W decyzji o udziale w jednej z 9 dyscyplin konkursu z pewnością pomogą informacje o przebiegu, tematach prac i wynikach poprzedniej edycji 2020/2021. Dlatego też załączamy opisy poszczególnych dyscyplin i zachęcamy do zapoznania się z nimi. Choć nie ma pewności, że materiały konkursowe zostaną powtórzone w niezmienionej formie to na pewno ich treści przybliżą zainteresowanym uczniom i ich nauczycielom meritum.

Wśród dyscyplin: Pianista, Muzykolog, Historyk, Dziennikarz, Poeta, Kreator sztuki, Badacz-Analityk uczniowie mogą nie tylko odnaleźć tę, która rozbudzi ich zainteresowanie lub spotka się z ich oczekiwaniami, ale także przystąpić do kilku. Jest to oczekiwane, aby spróbować swoich sił i przystąpić nawet do wszystkich po to, by jak najbardziej zbliżyć się do fenomenu wszechstronności Mistrza i zdobyć Grand Prix w konkursie.
Drodzy Dyrektorzy – jedna z dyscyplin: IX – przeznaczona jest dla całych szkół.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 21 stycznia 2022 r.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu: http://wre.ko.poznan.pl/paderewski/

Pozostałe szczegóły organizacyjne zawarte są w regulaminie konkursu, a opisy konkurencji poprzedniej edycji w załączeniu.

Dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu:

Rafał Stanisław Renz
Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji
nr tel. 780 386 057 (+sms+Whatsapp+Signal)
DC: Koordynator Konkursów KO Poznań#7068
adres e-mail Paderewski@ko.poznan.pl

Załączniki