14 listopada 2021

25. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza na 25. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ, który rozpocznie się 14 listopada.

Festiwal KORCZAK DZISIAJ to jeden z największych w Polsce festiwali teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży, który odkrywa radykalność i współczesność myśli wybitnego pedagoga – Janusza Korczaka. Na to „Święto Młodego Widza” składają się spektakle teatralne, happeningi, warsztaty, spotkania, wydarzenia online i offline.

Najmłodsi widzowie będą mogli bezpłatnie obejrzeć na platformie VOD Warszawa 11 wyjątkowych spektakli o wysokich walorach edukacyjnych, rozwijających wrażliwość oraz ciekawość świata i historii.

Spektakle festiwalowe będzie można oglądać od 14 listopada w wybrane dni od godziny 11:00 do północy.

Program tegorocznej edycji skierowany jest do wszystkich młodych odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. Zobaczymy nowatorskie odczytania klasycznych pozycji repertuarowych („Piotruś pan i Jakub Hak” z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie), młodą dramaturgię („Ojeja, albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” z Wrocławskiego Teatru Lalek, „Ach jeżeli, przyjdę dać tak okrutne moje ostatnie pożegnanie” z Teatru Polskiego w Bydgoszczy). Widocznym elementem tegorocznej edycji są spektakle powstające w dialogu i wspólnej obecności profesjonalnych artystów i młodych uczestników procesu twórczego, gdzie teatr rodzi się ze spotkania i wspólnej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością („Przemiany”z ze STUDIO teatrgalerii w koprodukcji z Teatrem Polskim i Małą Boską Komedią i „Autokorekta” z TR Warszawa). Znaczącym elementem tegorocznego programu są spektakle odwołujące się wprost do historii („Rutka” z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi oraz „Story Lab 1981. Stan Wojenny” z Teatru Ochoty w Warszawie).

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to samorządowa, warszawska instytucja miejska zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacji filmowej oraz z refleksją nad rolą kultury audiowizualnej i cyfrowej w dzisiejszym społeczeństwie. Twórca i operator platformy VOD Warszawa sfinansowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej informacji