Kategoria: Pomoc w wyborze szkoły

27 marca 2023

Gra Miejska ZaGrajMy w rzemiosło

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu dnia 17 kwietnia br. (poniedziałek) w godzinach od 11:00-15:00 w czterech miastach województwa wielkopolskiego – w Poznaniu, Lesznie, Koninie i Wągrowcu organizuje I Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Wydarzenie sfinansowane jest ze środków NIW – CRSO w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.

Festiwal dedykowany jest przede wszystkim uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych, w szczególności z Poznania, Konina, Leszna i Wągrowca i okolic.

Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

W ramach inicjatywy uczniowie mają możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia możliwości nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Specjalnie z myślą o tej grupie młodzieży w czasie trwania Festiwalu organizowana jest gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników klas 7 i 8 wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie atrakcyjnych nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła.

Mając na względzie przebieg wydarzenia w warunkach umożliwiających komfortowe uczestnictwo w Festiwalu, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu  prosi o zgłaszanie grup uczniów reprezentujących Szkołę wraz z opiekunem poprzez wypełnienie poniższego linku potwierdzającego udział:

https://forms.gle/VYC1pQeU45kaiYHB9

Jeżeli czteroosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem miałaby wziąć udział również w Grze miejskiej, prosimy o zgłoszenie zespołu pod poniższym linkiem: https://forms.gle/ZR7WnzbYL3beRpyY8

Więcej informacji

28 lutego 2023

Pomoc w wyborze szkoły

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży
https://www.cdzdm.pl/

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu
https://cwrkdiz.poznan.pl/

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile
https://cwrkdiz.pila.pl/

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie
https://cwrkdiz-konin.pl/

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu
https://www.cwrkdiz.kalisz.pl/

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie
https://cwrkdiz.leszno.pl/

Centra Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy
https://ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/wielkopolska/jednostki?view=article&id=2931:centra-edukacji-i-pracy-mlodziezy&catid=86:komenda-wielkopolskie

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie
https://www.ohp.pl/aktualnosci/ckiw-w-pleszewie/wszystko-co-chcialbys-wiedziec-o-ckiw-ohp-w-pleszewie