14 grudnia 2021

Konferencja „Profilaktyka nowotworowa, czyli jak żyć długo i zdrowo”

Dnia 13 grudnia 2021 r. odbyła się Wojewódzka Konferencja organizowana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty „Profilaktyka nowotworowa, czyli jak żyć długo i zdrowo”.

Celem konferencji było przede wszystkim wskazanie najczęściej występujących nowotworów oraz sposobów ich zapobiegania. Wykładowcy wskazali jak zadbać o własne zdrowie oraz jak ważne są badania profilaktyczne.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jakie objawy somatyczne powinny zwrócić naszą uwagę, abyśmy zasięgnęli porady lekarza. Wśród prelegentów byli eksperci tacy jak: dr n. med. Pani Agnieszka Dyzmann-Sroka z Wojewódzkiego Centrum Onkologicznego oraz dr n. med. Adam Nowicki, hematolog ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Jednocześnie zobaczyliśmy jak o zdrowie dba się w szkole tj. Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile), a także w Przedszkolu nr 22 „Chatka Puchatka” w Poznaniu. Prelegenci pokazali w jaki sposób zachęcać młodych ludzi a nawet małe dzieci do działań prozdrowotnych. Konferencja była skierowana nie tylko dla Szkół i Przedszkoli promujących Zdrowie należących do Wielkopolskiej Wojewódzkiej Sieci, ale też dla każdej osoby zainteresowanej profilaktyką nowotworową.