25 maja 2017

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 19 maja br. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w finale wojewódzkim XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. W przedsięwzięciu uczestniczyło 31 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i 30 drużyn z wielkopolskich gimnazjów. Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: test z wiadomości o ruchu drogowym, przejazd wyznaczoną punktami kontrolnymi trasą w miasteczku ruchu drogowego, udzielenie poszkodowanemu pierwszej pomocy i pokonanie wyznaczonych elementów rowerowego toru przeszkód.

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Wielkopolskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, gospodarza turnieju – Szkołę Podstawową nr 9 w Gnieźnie oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W  kategorii szkół podstawowych o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego – zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Obrze, a w  kategorii gimnazjów o puchar Wojewody Wielkopolskiego – drużyna z Gimnazjum w Obrze. Obie drużyny, przygotowane przez panią Justynę Waśko, będą reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym turnieju w Nidzicy.