8 września 2017

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie

Dnia 4 września br. Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego 2017/2018, która odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla w Bazylice św. Mikołaja w Lesznie. Później zaproszeni goście spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Głos zabierali m.in. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, poseł na Sejm RP Wojciech Ziemniak oraz Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Wielkopolski Kurator Oświaty przekonywała, że w dobie reformy, szkoła pozostaje tą samą instytucją. Zwróciła też uwagę na dominujący problem, który dotyczy wszystkich szkół  – integralne wychowanie ucznia. Chodzi o to, by nauczyciele nie widzieli w uczniach jednostki, a osobę, która ma swoją godność i której rozwój należy wspierać oraz aby zwróć uwagę na wzmocnienie funkcji wychowawczej szkoły. Zebrani wysłuchali wykładu prof. UAM dr hab. Mateusza Stróżyńskiego „Czego mogą nas nauczyć starożytni?”.

Wojewódzka inauguracja zakończyła się przemarszem korowodu do budynku liceum, gdzie zaproszeni goście mogli zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej osiągnięciami.

Więcej informacji na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Radia Elka oraz portalu Leszno24.pl.