13 lutego 2018

Konferencja „Bezpieczeństwo w Internecie – odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych”

„Bezpieczeństwo w Internecie – odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych” to hasło tegorocznej konferencji, która odbyła się 8 lutego 2018 roku w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorem przedsięwzięcia był poznański Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika, a spotkanie poprowadził jego dyrektor – pan Jerzy Małecki.

W wydarzeniu, skierowanym głównie do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty reprezentowała pani Małgorzata Wilczyńska-Grześ, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania gościom działań PCSS z zakresu bezpieczeństwa Sieci. Prelekcję na ten temat wygłosił Gerard Frankowski – kierownik Działu Bezpieczeństwa ICT PCSS. Wykład na temat Odpowiedzialności słowa w Internecie wygłosił prof. UAM dr hab. Jarosław Liberek.

Podczas konferencji wręczone zostały nagrody w konkursach organizowanych dla uczniów poznańskich szkół o tytuł Najlepszego Programisty Miasta Poznania dla szkół gimnazjalnych oraz dla Najlepszych Administratorów Sieci Komputerowych.

 

Załączniki

PCSS - Bezpieczny Internet
Data: 2018-02-13, rozmiar: 4 MB