10 września 2018

Wielkopolscy uczniowie na start!

W III Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie odbyła się, organizowana przez Wojewodę Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Starostę Gnieźnieńskiego, Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego. W nowej, oddanej do użytku sali sportowej, nowy rok szkolny przywitali uczniowie z gnieźnieńskich szkół oraz powiatu gnieźnieńskiego. Pierwszoklasiści, rozpoczynający swoją edukację szkolną, otrzymali „zeszyty niepodległości”.

Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska życzyła młodzieży dużo zapału i sił w zdobywaniu wiedzy i samodoskonaleniu, by mogła odpowiednio przygotować się do odpowiedzialnego udziału w świecie dorosłych.

Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg mówiła o nowych wyzwaniach, ale także zobowiązaniach dla uczniów, rodziców i nauczycieli w nadchodzącym roku szkolnym.

Życzenia dla nauczycieli oraz uczniów odczytał także poseł na Sejm, członek Sejmowej Komisji Edukacji dr Witold Czarnecki. Okolicznościowy list skierowała do uczniów i nauczycieli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, dr Rafał Reczek, wygłosił wykład pt. „Drogi do wolności”.

Na zakończenie młodzież z kół sportowych zaprezentowała pokaz koszykówki, piłki ręcznej, karate i hokeja na trawie.

Więcej informacji na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W Wielkopolsce rok szkolny 2017/2018 został oficjalnie rozpoczęty!