9 listopada 2018

Konferencja prasowa przed Narodowym Świętem Niepodległości

Dnia 7 listopada 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Krzysztof Błaszczyk wziął udział w Konferencji prasowej przed Narodowym Świętem Niepodległości.

Do wspólnego świętowania zachęcali Wielkopolan także: Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, dyrektor TVP3 Poznań Agata Ławniczak oraz prezes zarządu Enea S.A. Mirosław Kowalik. Specjalnym gościem konferencji była Katarzyna Czarnul-Prauzińska – wnuczka Leona Prauzińskiego, bohatera filmu udostępnionego dziennikarzom „Powstaniec-artysta”, który w swoich obrazach utrwalił sceny z Powstania Wielkopolskiego. Wojewoda wraz ze współorganizatorami zaprosił do włączenia się w uroczystości i wspólnego świętowania wyjątkowej, setnej rocznicy.

Tegoroczne wojewódzkie uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na Plac Wolności, gdzie o 12:00 rozpoczną się główne obchody – „Piknik historyczny 1918-2018”. Jedną z głównych atrakcji będzie multimedialna prezentacja „Wielkopolska wiktoria”, wyświetlona na gmachu Arkadii przy Placu Wolności. Mapping został stworzony specjalnie na rocznicowe obchody i dopasowany do pamiętającej czasy Powstania Wielkopolskiego architektury Placu Wolności. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo na antenie TVP3 Poznań. Partnerem multimedialnego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Poznaniu jest Enea.

Więcej informacji na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego