19 października 2018

Uroczystość wręczenia Nauczycielom nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Dnia 18.10.2018 r. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się  w Zamku w Rydzynie.

W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 23 nauczycieli z wielkopolskich szkół i placówek. Natomiast w roku 2018 Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał 90 nagród nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Podczas uroczystości zaproszeni nauczyciele wysłuchali wykładu pt. „Ojcowie Niepodległości”, który wygłosił  dr hab. Rafał Reczek – dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Zapoznani zostali się również z historią zamku  rydzyńskiego zaprezentowanej przez dyrektora zamku Zbigniewa Szukalskiego. Oprawę artystyczną tego wydarzenia zapewnili muzycy i solista Capelli Zamku Rydzyńskiego. Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „Polskie Eton – szkoła charakterów” oraz zwiedzanie zamku.

 

Załączniki