12 czerwca 2024

Aktywna Szkoła – wspólne działania ministrów: sportu i edukacji na rzecz aktywności sportowej

Ponad 2500 szkół przystąpiło już do programu “Aktywna szkoła”. Dziś, w czasie konferencji prasowej Minister Barbara Nowacka oraz Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras podsumowali dotychczasowe działania i zachęcali nauczycieli, dyrektorów szkół do przystąpienia do programu. W konferencji wzięli również udział ambasadorzy programu: Edyta Litwiniuk, Grzegorz GABOR Jędrzejewski oraz Damian Bąbol.

Polska szkoła może być szkołą najlepszą na świecie! Zachęcam wszystkich dyrektorów szkół do udziału w programie “Aktywna szkoła”. To program głęboko społeczny, który przynosi korzyści nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także całej społeczności lokalnej. To szansa dla wszystkich, którzy chcą się ruszać i uprawiać sport

– mówiła minister Barbara Nowacka.

Minister sportu natomiast podkreślał, że to program skierowany do wszystkich i zachęcał do otwierania szkolnych obiektów sportowych. Ministerstwo Sportu przeznaczyło ponad 300 mln zł na program “Aktywna szkoła”. Z programu opłacane może być też wynagrodzenie dla trenerów i instruktorów do pracy w tych obiektach.

Celem programu jest sprawienie, by szkolne obiekty sportowe takie jak boiska, hale sportowe, siłownie czy bieżnie lekkoatletyczne stały się ogólnodostępne. Chcemy, aby każdy obywatel wiedział, że z infrastruktury przy szkole można korzystać. Program ma zapewnić funkcjonowanie tych obiektów po godzinach lekcyjnych, w weekendy i w wakacje

– mówił minister sportu Sławomir Nitras.

Jako społeczeństwo potrzebujemy więcej ruchu, dlatego program “Aktywna szkoła” otwiera się na potrzeby wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową poza godzinami lekcyjnymi jak również w weekendy i wakacje. Więcej o programie i jego komponentach można znaleźć na stronie: https://www.aktywnaszkola.pl/.

Źródło: MEN