6 października 2020

Wojewódzki Konkurs „Ptaków Śpiew” rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich

Informujemy, że trzeci stopień konkursu – turniej finałowy, odbył się 1 października 2020 r., o godzinie 1100 w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przybyli na finał, najbardziej wrażliwi na dźwięki, muzykę i piękno otaczającej nas przyrody. Uczniowie wielkopolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych za osiągnięte wysokie wyniki w konkursie zostali udekorowani medalami, odznakami oraz dyplomami przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Ścisła czołówka – finałowa 14 przystąpiła do trzech rund, odpowiadając publicznie na zadane pytania przez Jury złożone z ekspertów różnych dziedzin:

  • Monika Klimowicz rzecznik prasowy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków,
  • dr hab. Piotr Łakomy Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, Kierownik Katedry Fitopatologii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • Małgorzata Wilczyńska Grześ Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
  • UPP dr hab. Tadeusz Mizera, Katedra Zoologii, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach,
  • Rafał Renz – dyrygent.

Na chwilę zrelaksowania narastającego napięcia podczas oczekiwania na werdykt pozwolił występ uczniów Poznańskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza: Marii Pilarskiej – flet, Natalii Domańskiej – fortepian, Dawida Figlaka – wiolonczela, pod opieką Magdaleny Malarczyk-Stempniewicz – fortepian, prezentujących repertuar adekwatny do tematyki konkursu.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce Jakub Paluch, uczeń klasy VIII, Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Poznaniu
  • II miejsce ex aequo:  Natalia Goździewska uczennica klasy III, I Liceum Ogólnokształcące w Pile i Piotr Piętowski z klasy VI Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu
  • III miejsce Nina Schwarz uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie

Na specjalne wyróżnienie zasługuje Liwia Pawłowska, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu za wzorowo formułowane odpowiedzi i przykładowe zachowanie na scenie, godną naśladowania, artykulację, oddech i dykcję.

Gratulujemy laureatom i medalistom osiągnięcia wspaniałych wyników w tym, trudnym, interdyscyplinarnym konkursie. Wasza wiedza i umiejętności, którymi wykazaliście się, jest godna pochwały i wyróżnienia. Jesteśmy pewni, że nabyte umiejętności przydadzą się Wam nie raz w dalszym życiu.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” 2021.

Do zobaczenia!

Dodatkowych informacji udziela:

Wojewódzki Koordynator Konkursów
wizytator Rafał Renz
Wydział Rozwoju Edukacji
tel. 780 386 057, email konkursy@ko.poznan.pl