Informujemy, że trzeci stopień konkursu – turniej finałowy, odbył się 1 października 2020 r., o godzinie 1100 w Kolegium Stanisława Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przybyli na finał, najbardziej wrażliwi na dźwięki, muzykę i piękno otaczającej nas przyrody. Uczniowie wielkopolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych za osiągnięte wysokie wyniki w konkursie zostali udekorowani medalami, odznakami oraz dyplomami przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Ścisła czołówka – finałowa 14 przystąpiła do trzech rund, odpowiadając publicznie na zadane pytania przez Jury złożone z ekspertów różnych dziedzin:
- Monika Klimowicz rzecznik prasowy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków,
- dr hab. Piotr Łakomy Dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna, Kierownik Katedry Fitopatologii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
- Małgorzata Wilczyńska Grześ Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
- UPP dr hab. Tadeusz Mizera, Katedra Zoologii, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach,
- Rafał Renz – dyrygent.
Na chwilę zrelaksowania narastającego napięcia podczas oczekiwania na werdykt pozwolił występ uczniów Poznańskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza: Marii Pilarskiej – flet, Natalii Domańskiej – fortepian, Dawida Figlaka – wiolonczela, pod opieką Magdaleny Malarczyk-Stempniewicz – fortepian, prezentujących repertuar adekwatny do tematyki konkursu.
Wyniki konkursu:
- I miejsce Jakub Paluch, uczeń klasy VIII, Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Poznaniu
- II miejsce ex aequo: Natalia Goździewska uczennica klasy III, I Liceum Ogólnokształcące w Pile i Piotr Piętowski z klasy VI Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu
- III miejsce Nina Schwarz uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie
Na specjalne wyróżnienie zasługuje Liwia Pawłowska, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu za wzorowo formułowane odpowiedzi i przykładowe zachowanie na scenie, godną naśladowania, artykulację, oddech i dykcję.
Gratulujemy laureatom i medalistom osiągnięcia wspaniałych wyników w tym, trudnym, interdyscyplinarnym konkursie. Wasza wiedza i umiejętności, którymi wykazaliście się, jest godna pochwały i wyróżnienia. Jesteśmy pewni, że nabyte umiejętności przydadzą się Wam nie raz w dalszym życiu.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” 2021.
Do zobaczenia!
Dodatkowych informacji udziela:
Wojewódzki Koordynator Konkursów
wizytator Rafał Renz
Wydział Rozwoju Edukacji
tel. 780 386 057, email konkursy@ko.poznan.pl