14 czerwca 2024

Portal edukacyjny Patria Nostra

Portal edukacyjny Patria Nostra to filmy i animacje o tematyce historycznej stworzone przez uczniów w ramach ośmiu edycji Konkursu Patria Nostra.

W ramach projektu powstało ponad 600 filmów i animacji przedstawiających ważne wydarzenia z historii Polski oraz postaci historycznych czy literackich. Na portalu Patria Nostra zamieszczone zostały wszystkie 60 sekundowe filmy i animacje powstałe podczas dotychczasowych edycji Filmowych Konkursów Historycznych.

Filmy są podzielone na kategorie, co ułatwia wyszukiwanie z bardzo szerokiego zakresu zagadnień. Przygotowując się do lekcji będzie można utworzyć własną playlistę z dostępnych filmów i animacji.

Portal dostępny jest dla wszystkich uczniów i nauczycieli bezpłatnie. Stanowi pomoc dydaktyczną dla nauczycieli historii, którzy podczas lekcji mają możliwość w prosty i atrakcyjny sposób zaprezentować uczniom krótki film na temat omawianego zagadnienia.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Fundacja Patria Nostra jest organizatorem Filmowych Konkursów Historycznych „Patria Nostra” od 8 lat. Obecny projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Obrony Narodowej i Ministra Spraw Zagranicznych.

Zachęcamy do korzystania.

Załączniki

Patria Nostra - zaproszenie
Data: 2024-06-13, rozmiar: 1 MB